Zamknij
REKLAMA

Niezaszczepieni zostaną objęci limitami? Rzecznik rządu ujawnia plany na jesień

10:49, 07.09.2021 | Źródło: RadioZET
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Liczba zakażeń koronawirusem w Polsce jest na niskim poziomie. Mimo to systematycznie rośnie, a polski rząd przygotowuje scenariusze na jesień. To może być trudny czas dla niezaszczepionych. 

Lockdown związany z czwartą falą koronawirusa w Polsce wydaje się mało prawodpodobny. W przypadku gwałtownego wzrostu zachorowań, który przełoży się na obłożenie szpitali wprowadzenia rząd rozważa inne rozwiązania.

Piotr Muller odniósł się do planów Zjednoczonej Prawicy na jesień. 

- Raczej mówimy o sektorowych ograniczeniach.  Chyba, że mielibyśmy do czynienia  z nową odmianą koronawirusa, odporną na szczepienia - tłumaczył na antenie Radia Zet Piotr Muller. 

Złe wieści od rzecznika rządu płyną w kierunku osób niezaszczepionych. To ich mogą spotkać ograniczenia. 

- Osoby zaszczepione nie będą objęte limitami – zapowiedział w programie, dodając, że w przypadku wzrostu zachorowań osoby niezaszczepione "będą miały dużo trudniej".

Wyjaśnił też na czym te trudności mają polegać. 

- My, jeżeli będziemy wprowadzać ograniczenia, to będziemy stosować metodę suwaka. (...) Limit osób wejścia do kina czy do innego miejsca będzie na tyle niski, że część osób nie będzie mogła wejść, bo w tym limicie się nie zmieści – wyjaśnił rzecznik. 

Muller tłumaczy jednak, że ma nadzieję na to, że epidemia nie wzrośnie na taki poziom by należało wprowadzać limity. Gdyby jednak do tego doszło to "takie rozwiązanie zostało by zaakceptowane". 

(Źródło: RadioZET)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%