Zamknij
REKLAMA

Takiego skandalu jeszcze nie było! Teraz żądają głowy winnych

10:00, 18.07.2021 | Źródło: WP Sportowe Fakty
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Facebook PKOl
REKLAMA

Odebrali olimpijskie nominacje, złożyli ślubowanie, zameldowali się w wiosce olimpijskiej, a teraz zamiast startu na igrzyskach muszą wracać do domu. Niewyobrażalny skandalu w pływackiej reprezentacji Polski. 

Polski Związek Pływacki nieprawidłowo zgłosił Mateusza Chowańca, Jana Kozakiewicza, Jakuba Kraskę, Paulinę Pedę, Aleksandrę Polańską i Alicję Tchórz do igrzysk olimpijskich.

Zostali oni zgłoszeni przez PZP do startów indywidualnych po spełnieniu tzw. minimum B. Problem w tym, że daje ono gwarancję startu tylko w przypadku nieobsadzonych miejsc. Wtedy to międzynarodowa federacja pływacka (FINA) ma prawo zaprosić do udziału w igrzyskach takich sportowców. Start indywidualny gwarantuje tylko minimum A, którego szósta polskich pływaków nie wypełniła.  

Mimo starań Polskiego Komitetu Olimpijskiego, interwenci w FINA nie udało się nic wskórać. 

- Gdybym była na ich miejscu, chyba rozniosłabym związek na strzępy, podałabym prezesa związku do dymisji w jednej chwili. To karygodne - ocenia całą sytuację w rozmowie z WP SportoweFakty Otylia Jędrzejczak. 

Emocjonalny rollercoaster zafundowany zawodnikom przez PZP będzie miał swój dalszy ciąg. Polscy pływacy już wystosowali oficjalny list do prezesa związku.

Nie szczędzili w nim krytyki pod adresem kierownictwa. Choć nie chcą wskazywać winnych konkretnych osób, pracowników związku to żądają, by cała instytucja wzięła to na swoje barki.  

- Apelujemy do Pana i całego Zarządu o wzięcie odpowiedzialności za zaistniałą sytuację i podanie się do dymisji w trybie natychmiastowym, bez czekania na najbliższe wybory - napisano. 

Pod apelem podpisało się 15 członków pływackiej kadry olimpijskiej. 

(Źródło: WP Sportowe Fakty)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%