Zamknij

Zawodnicy Delfinka na Pucharze Świata w Tajlandii

19:33, 04.10.2018 K.D Aktualizacja: 19:34, 04.10.2018
Skomentuj

W dniach od 21 do 24 września br. w Phuket w Tajlandii zorganizowany został przez ATUS Finał Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach, w którym udział wzięło ponad 300 zawodników z 58 klubów z 19 krajów świata. W najważniejszych klubowych zmaganiach na świecie Chodzież reprezentowało 7 zawodników z UKS Delfinek, którzy przed finałem jako klub sklasyfikowani byli na IX pozycji w klasyfikacji klubów i regionów i przylecieli po raz pierwszy w karierze do Azji walczyć o jeszcze lepsza lokatę.

Po krótkiej aklimatyzacji w piątek przystąpiliśmy do treningu, a w sobotę w pierwszym dniu zmagań rozpoczął się I blok od konkurencji 50  pod wodą, w której niezłe starty odnotowali: Filip Nowak - 9 miejsce wśród seniorów, Sylwana Piechocka VI miejsce wśród juniorek, jednak dopiero w głównym swoim starcie na dystansie 50 m bi-fins (BF) juniorek  Marta Humerczyk wywalczyła brązowy medal i stanęła na podium, Sylwana Piechocka na tym samym dystansie zajęła 6 miejsce podobnie jak na 100 m BF. Julia Małachowska zajęła 7 lokatę na 50 m po powierzchni, a jej siostra Kinga walcząc z bólem brzucha zajęła miejsca 10 i 14, a w koronnej konkurencji na 50 m po powierzchni w drugim dniu zawodów niestety nie była już w stanie wystartować. Chodzież reprezentowały także: Julia Nowak i Natalia Bartczak, które także zajmowały miejsca w pierwszej dziesiątce wśród juniorek.
Na zakończenie pucharowych zmagań rozegrana została sztafeta 4x100 m po powierzchni w której to z przyzwoitym czasem VI miejsce zajęły nasze seniorki w składzie: Sylwana Piechocka, Julia Nowak, Natalia Bartczak i Julia Małachowska – niestety w sztafecie ze względów zdrowotnych nie mogła wziąć udziału nasza tegoroczna finalistka mistrzostw świata z Belgradu Kinga Małachowska.
W klasyfikacji generalnej klubów i regionów w Pucharze Świata w roku 2018 chodzieski Delfinek sklasyfikowany został z dorobkiem 1612 pkt. na VI pozycji na 169 uczestniczących klubów, a w klasyfikacji generalnej dziewcząt nasze juniorki zostały najlepszą drużyną świata z dorobkiem 880 punktów. Powyższe wyniki potwierdzają, że warto inwestować środki w naszą młodzież i z optymizmem patrzeć w przyszłość polskiego pływania w płetwach.
Wyniki te nie byłyby możliwe do zrealizowania gdyby nie wsparcie Urzędu Miejskiego w Chodzieży z Burmistrzem Jackiem Gurszem na czele oraz firm i instytucji takich jak: KEPKA GROUP Centrum Ceramiki i Technologii Pana Dariusza Kępki z Budzynia, Firma Jenox Akumulatory S.A., Zakład Wydobywania i Uszlachetniania Kruszywa w Walkowicach Pani Danuty Wiśniewskiej, Bank Spółdzielczy w Chodzieży, Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Chodzieży. Dziękujemy także Panu Adamowi Piechockiemu za transport na lotnisko do Warszawy.
Mamy nadzieję, że kolejna odsłona Pucharu Świata w przyszłym roku będzie dla naszych zawodników jeszcze bardziej ekscytująca, a przede wszystkim przyniesie realizacje założonych celów w postaci osiąganych wyników, aby tak też się stało apelujemy do regionalnych firm o wsparcie uzdolnionej młodzieży, która nie zawsze jest w stanie sprostać wymaganiom uprawiania sportu na tak wysokim poziomie, a do Władz Naszego Miasta o rozbudowę naszej pływalni, aby rozwój ten mógł dalej następować.