Zamknij
REKLAMA

KOLEJNI CHODZIESCY STRAŻACY WYJECHALI GASIĆ POŻARY W GRECJI

14:15, 24.08.2021 | K.D
Skomentuj
REKLAMA

23 sierpnia 2021 roku kolejni chodziescy strażacy wyjechali gasić pożary w Grecji, podmieniając swoich kolegów, którzy przez dwa tygodnie walczyli z pożarami. 
 
W związku z pożarami lasów w Grecji, poprzez ERCC (Emergency Response Coordination Centre) otrzymano na początku sierpnia zapotrzebowanie na pomoc ratowniczą w postaci modułów GFFFV. GFFFV to angielski skrót oznaczający Ground Forest Fire Fighting using Vehicles - moduł do gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów.

W odpowiedzi na prośbę Grecji, strażacy z dwóch modułów GFFFV z Wrocławia i Poznania z woj.: dolnośląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, małopolskiego oraz z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w sile 143 ratowników wyruszyli do walki z pożarami. Wśród nich było 5 strażaków z Chodzieży, którzy dzisiaj w nocy wrócili do Chodzieży.

Wyczerpanych strażaków odebrali i przywitali: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży mł. bryg. Adam Grunwald oraz Dowódca JRG PSP st. kpt. Maciej Zwierzykowski.  

Misję nowego 5 osobowego składu w Grecji zaplanowano do 5 września, przy czym ostateczny termin będzie uzależniony od rozwoju sytuacji. 

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%