Zamknij

Krowa wpadła zbiornika na gnojowicę

18:22, 11.02.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

11 lutego 2022 roku przed godziną 8.00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało informację przez CPR, że w miejscowości Grabówka krowa wpadła do zbiornika na gnojowicę.

Zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP z Chodzieży oraz OSP KSRG Wyszyny. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej stwierdzono, że krowa wpadła do pustego podziemnego zbiornika na gnojowicę zlokalizowanego na zewnątrz za budynkiem inwentarskim.

-Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Ustalono, że krowa ważąca około 500 kg wpadła do zbiornika przez niezabezpieczony otwór. Z uwagi na niewielki otworów w porównaniu do gabarytów krowy, strażacy musieli w pierwszej kolejności powiększyć otwór w zbiorniku, a następnie przy pomocy pasów i ładowarki teleskopowej, należącej do sąsiada, wydostać krowę na zewnątrz, gdzie przejął ją właściciel - mówi mł. bryg. Leszek Naranowicz z KP PSP w Chodzieży. 

Właściciel gospodarstwa i przedstawiciele UMiG Budzyń skontaktowali się z kilkoma weterynarzami z prośbą o niezwłoczne przybycie na miejsce zdarzenia – weterynarz nie dojechał w trakcie działań ratowniczych. Właściciela pouczono o konieczności zabezpieczenia otworu. W działaniach trwających dwie godziny brało udział 5 zastępów straży pożarnej w sile12 strażaków.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%