Zamknij

Pilscy terytorialsi szkolili się w Chodzieży

07:45, 26.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Taktyka, topografia, czy szkolenie medyczne – to niektóre zagadnienia, jakie przygotowali dla swoich żołnierzy, instruktorzy 122 batalionu lekkiej piechoty z Dolaszewa. Tym razem ćwiczenia obyły się w powiecie chodzieskim, w myśl zasady „szkolimy się tam, skąd pochodzimy”.

 

122 blp w Dolaszewie powiększa się i nabiera tempa szkoleniowego. Miniony weekend, żołnierze z północy Wielkopolski spędzili na doskonaleniu swoich umiejętności. Dowódcy oraz instruktorzy sprawdzali, jak ich żołnierze radzą sobie m.in. z pracą na mapie. Topografia to dziedzina, która bardzo przydaje się w wojsku. Kolejnym zadaniem, z jakim musieli zmierzyć się terytorialsi było nawiązywanie łączności. Drugiego dnia, dowódcy podzielili żołnierzy na grupy szkoleniowe i realizowali zagadnienia z zakresu taktyki czy szkolenia medycznego. Tym razem obowiązkowe ćwiczenia rotacyjne odbywały się w powiecie chodzieskim, który jest stałym rejonem odpowiedzialności dolaszewskiego batalionu.

-Jesteśmy najmłodszym batalionem 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, więc nieustannie poznajemy nasz stały rejon odpowiedzialności. Ostatnie szkolenie rotacyjne postanowiliśmy zorganizować w kolejnym powiecie – chodzieskim. Mój plan na najbliższe miesiące to doskonalenie m.in. umiejętności strzeleckich. W kwietniu z kolei, mam zamiar zrealizować ćwiczenia w powiecie wągrowieckim. Nasze szkolenia są intensywne, ale oprócz tego, staramy się, żeby były atrakcyjne – tłumaczy ppłk Maciej BETKA, dowódca 122 blp w Dolaszewie.

Ćwiczenia rotacyjne to również doskonały moment, by popracować nad kondycją w ramach zajęć z wychowania fizycznego.

Rekrutacja do batalionu trwa. Jakie kroki trzeba wykonać, by trafić do batalionu? Gdzie uzyskać informacje o rekrutacji? Wystarczy skontaktować się z rekruterem 12 WBOT za pośrednictwem strony internetowej https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/

Najbliższe szesnastodniowe szkolenia podstawowe odbędą się w terminach:

 

- 11. marca

- 20. maja

- 19. sierpnia

- 14. października

- 10. grudnia

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%