Zamknij

Dzielnicowi nad wodą

12:59, 17.08.2018 | K.D
Skomentuj
REKLAMA

Dzielnicowi, podobnie jak profilaktyk, uczestniczą w szeregu spotkań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom wypoczywającym na terenie powiatu chodzieskiego. Realizują w tym względzie założenia do ogólnopolskiej akcji pt. „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”. Jej celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na zagrożenia, jakie może nieść rekreacja na terenach wodnych i przywodnych. Z drugiej zaś, promowanie właściwych, odpowiedzialnych postaw osób przebywających w wodzie i jej pobliżu.

 

Policjanci w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą kontrolują kąpieliska na terenie naszego powiatu. Sprawdzają także tzw. „dzikie kąpieliska”, bowiem w tych miejscach zagrożenie utonięciem jest dużo większe z uwagi na brak ratowników WOPR-u. Spotykają się także z dziećmi, młodzieżą i rozmawiają o bezpieczeństwie nad wodą. Wszystko po to, by było bezpiecznie, by nie dochodziło do najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń.

 

Warto w tym miejscu podkreślić, że statystyki utonięć w kraju są zatrważające. Z pewnością na tak wysokie wartości wpływ ma panująca fala upałów, a co za tym idzie, chęć spędzania czasu nad wodą, gdzie można się schłodzić. Niestety sporo osób zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, co powoduje, że dochodzi do sytuacji niebezpiecznych, zagrażających życiu, a nawet zgonu wskutek utonięcia. W samym sierpniu odnotowano już 73 utonięcia (dane na dzień 16.08.), w lipcu tego roku 75. Jako główne przyczyny utonięć podaje się alkohol, brawurę i przecenianie własnych umiejętności, pływanie w miejscach zabronionych.

 

Pamiętajmy, że wakacje to czas wypoczynku, relaksu, oderwania się od codziennych obowiązków. Ten czas nie zwalnia nas jednak z myślenia...o bezpieczeństwie naszym i naszych bliskich. Życie i zdrowie mamy tylko jedno, szanujmy je więc i myślmy o tym, co robimy nad wodą, by ten jeden skok do wody, nie okazał się być ostatnim.

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%