Zamknij

Ochrona zdrowia ludzi – teraz nie ma sprawy ważniejszej!

19:06, 22.10.2020 | K.D
Skomentuj
REKLAMA

Senator Adam Szejnfeld spotkał się ze starostą Mirosławem Juraszkiem oraz dr Krzysztofem Szplitem, dyrektorem Szpitala Powiatowego w Chodzieży, aby omówić aktualną sytuację w powiecie pod względem zabezpieczenia mieszańców przed negatywnymi skutkami epidemii.

Nikt nie wie lepiej, jak wygląda sytuacja na froncie walki ze skutkami epidemii niż pracownicy Pogotowia Medycznego oraz Szpitala. Dlatego senator Szejnfeld rozmawiał na ten temat nie tylko ze starostą powiatu, ale także z ratownikami pogotowia oraz z dr Krzysztofem Szplitem, dyrektorem Szpitala Powiatowego w Chodzieży.

 

Chodzież jest nieźle przygotowana do aktualnej sytuacji, ale tylko dlatego, że praktycznie już od wiosny w Szpitalu Powiatowym podjęto niezbędne kroki, aby działać jak najbardziej skutecznie. Podobnie, nie czkając na rozwój sytuacji oraz reakcje rządu, już w wakacje przygotowano na potrzeby obserwacji oraz uleczenia chorych na COVID-19 odpowiednią liczbę łóżek. Podobnie świetnie zachowują się lekarze, pielęgniarki, ratownicy, personel pomocniczy, wszyscy pracownicy. Łóżka bowiem same nie wystarczą potrzebni są jeszcze ludzie do służenia pomocą pacjentom. W Chodzieży nie było zaskoczenia, że do pracy na najgorszym odcinku zgłosiło się wielu ochotników. Brawo!

 

-Niestety, poza łóżkami i personelem konieczny jest także dodatkowy sprzęt. I z tym nawet najlepszy szpital już sam sobie nie poradzi. Dla Chodzieży konieczny jest na przykład mobilny rentgen cyfrowy – komentuje przeprowadzone rozmowy senator Adam Szejnfeld.

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%