Zamknij
REKLAMA

Policja na festynie "Przeganiamy raka"

12:47, 24.09.2018 | K.D
REKLAMA
Skomentuj

Kolejny raz chodzieska Policja została zaproszona do udziału w imprezie plenerowej - festynie rodzinnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Różowa Wstążeczka. Dla mundurowych to wyśmienita okazja do przekazania ważnych informacji o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Dzieci odwiedzające stoisko mogły zapoznać się z pracą policjantów i sprzętem wykorzystywanym przez nich w codziennej służbie. Na seniorów czekały ulotki dotyczące metod oszukiwania osób starszych, koperty życia, zaś dla rodziców przygotowano walizkę narkotykową, by poszerzyć ich wiedzę w tej materii.

W sobotę policjantki z chodzieskiej komendy na zaproszenie organizatorów uczestniczyły w festynie zorganizowanym na terenach zielonych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chodzieży. Dla dorosłych na stoisku profilaktycznym przygotowano ulotki i broszury o tematyce bezpieczeństwa. Z uwagi na pojawiające się w ostatnim czasie na naszym terenie oszustwa, ze szczególną troską prowadzono rozmowy profilaktyczne z osobami starszymi i przekazywano im ulotki, które mają przybliżyć im tematykę dotyczącą oszukiwania osób w podeszłym wieku. Rodziców dzieci i młodzieży edukowano między innymi w zakresie narkotyków, dopalaczy i środków odurzających. Sporym zainteresowaniem zarówno młodzieży, jaki i dorosłych cieszyły się alkogogle.

Impreza rozpoczęła się II Biegiem Charytatywnym, w którym wystartowało ponad 200 biegaczy. Pięciokilometrowa trasa wiodła promenadą Jeziora Miejskiego w Chodzieży. Komenda Powiatowa Policji w Chodzieży także miała w niej swój mały udział. Komendant Sławomir Sobański wraz z policjantami, policjantkami i pracownikami chodzieskiej Policji kolejny raz wsparł akcję. Każdego z zawodników witał na mecie Pyrek – maskotka wielkopolskiej Policji.

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© superchodziez.pl | Prawa zastrzeżone