Zamknij
REKLAMA

Wszystkich Świętych na chodzieskim cmentarzu

10:04, 01.11.2018 | K.D
REKLAMA
Skomentuj

1 listopada, to tradycyjnie Wszystkich Świętych. ??W tym dniu udajemy się na cmentarze, by zapalić znicz i pomodlić się na grobach naszych najbliższych. Na Cmentarzu w Chodzieży tłok zaczął się kilka dni wcześniej. Już w przeddzień Wszystkich Świętych policja zmieniła organizację ruchu wokół chodzieskiej nekropolii. Trudno było także wjechać i wyjechać z cmentarza. Szczególnie od strony kaplicy. 

- Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o bezpieczne zachowanie na drogach, przypominamy o obowiązku używania świateł mijania przez całą dobę, o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, zwracaniu uwagi na ograniczenia w ruchu drogowym i czasowe zmiany w organizacji ruchu, które będą odpowiednio oznakowane - informuje chodzieska policja. 

Na terenie Chodzieży na trasie k-11 od skrzyżowania z ul. Gajową do wjazdu do Chodzieskiego Domu Kultury zostanie ograniczona prędkość do 50 km/h oraz obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się. W rejonie ulicy Strzeleckiej obowiązywać będzie obustronny zakaz zatrzymywania się na odcinku do górnej kaplicy.

W tym czasie dostępne będą parkingi w okolicach cmentarza przy ul. Jagiełły oraz przy górnej kaplicy. Ruchem na drogach dojazdowych do cmentarzy kierować będą policjanci. Zwracamy się do Państwa z apelem, aby w miarę możliwości na cmentarze udawać się pieszo, zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej. W tym miejscu apelujemy także, aby nie parkować samochodów na przystankach komunikacji miejskiej.

Panujący na terenach nekropolii ścisk jest doskonałym terenem działania dla kieszonkowców. Prosimy zatem zwracać szczególną uwagę na portfele i torebki, również w trakcie sprzątania nagrobków. Niestety każdy okres świąteczny to również czas zwiększonej aktywności włamywaczy. Dlatego właśnie w tym czasie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na zabezpieczenie mieszkań i samochodów. Warto poprosić sąsiada o to, aby doglądał naszego mieszkania, a auto pozostawić w bezpiecznym miejscu. Podczas zakupów trzeba uważać na swoje portfele i unikać miejsc zatłoczonych.

Udając się w podróż pamiętajmy, że pośpiech jest złym doradcą. Pieszym przypominamy o obowiązku noszenia odblasków poza terenem zabudowanym po zmroku, które to znacznie zwiększają naszą widoczność na drodze, a tym samym dają nam szansę na bezpieczne dotarcie do celu.

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© superchodziez.pl | Prawa zastrzeżone