Zamknij

"Biedronki” w Miejskiej Oczyszczalni Ścieków

08:53, 01.06.2019 | K.D
Skomentuj
REKLAMA

W piątek 24 maja dzieci z grupy „Biedronek” z Niepublicznego Przedszkola nr 3 „Wesoły Smyk" w Chodzieży wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Oczyszczalni Ścieków.

Wycieczka miała charakter edukacyjny, dzieci zostały oprowadzone po oczyszczalni, poznając cykl oczyszczania, trafiających tam, ścieków.
Przedszkolaki  obejrzały również prezentację, dzięki której wiedzą o milionach mikroorganizmów, oczyszczających wodę. Miały okazję obejrzeć samochód służący do oczyszczania rur kanalizacyjnych. Dowiedziały się, jakie zachowania ludzi są właściwe dla ochrony środowiska, a jakie mają zły wpływ na środowisko. Poznały skutki zanieczyszczania wód, uświadomiły sobie, jak ważna jest praca w oczyszczalni. Na zakończenie Pani Magda pokazała dzieciom eksperyment – wykonała pastę do zębów dla słonia i zaprosiła dzieci ponownie do siebie, gdy będą już uczniami szkół podstawowych. „Biedroneczki” otrzymały wspaniałe niespodzianki, za które są wdzięczne. To była naprawdę eko-wycieczka - proekologiczne wiadomości i podróż autobusem elektrycznym, przyjaznym dla środowiska. Bardzo dziękujemy Panu Maciejowi, tacie Mateusza, za organizację wycieczki, a Pani Magdzie za oprowadzenie przedszkolaków po oczyszczalni i przekazanie im wielu niezwykle ważnych informacji w bardzo dostępny dla nich sposób.

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz