Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
11:48, 13.02.2022
Uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej nr 3 w Chodzieży wzięli udział w  spotkaniu autorskim z Krzysztof Nowakowskim – podróżnikiem, maszerem i pasjonatem wypraw psimi zaprzęgami.
17:18, 28.09.2021
We wrześniu br. zmieniły się graniczne kwoty przychodu, powyżej których dorabiający emeryci i renciści mogą stracić świadczenia pieniężne otrzymywane z ZUS. Mowa o wcześniejszych emerytach i rencistach, bo osoby które osiągnęły powszechny wiek emerytalny (65 lat dla mężczyzn i 60 dla kobiet) mogą dorabiać bez ograniczeń. Jakie są nowe limity? Do kiedy obowiązują? Kiedy świadczenia są obniżane, a kiedy zawieszane? Czy zmiana umowy o pracę pomoże „uciec” przed limitami? Wreszcie, jakie są sposoby na dorobienie do wcześniejszej emerytury lub renty?
08:45, 11.04.2020
Tego dnia nie tylko katolicy przychodzili do kościołów z koszykami wypełnionymi jajkami, chlebem, wędliną; w tzw. święconym lub inaczej święconce są też sól, czasem ciasta czy słodycze, bukszpanowe gałązki i bardzo często baranek - symbol zmartwychwstałego Jezusa. Księża święcili te pokarmy, przeznaczone na świąteczny stół. Tym razem - według zaleceń Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów oraz Konferencji Episkopatu Polski przed śniadaniem wielkanocnym powinien pobłogosławić pokarmy ktoś z członków rodziny, może to być ojciec rodziny lub matka.
1
12:09, 05.01.2020
Jak poinformował członek ekipy badawczej Jose Carlos Leon, przeciwdziałanie uzależnieniu młodzieży od hazardu jest możliwe dzięki wpływowi rodziny i przyjaciół nastolatka, o ile nie miał on wcześniej kontaktu z tym rodzajem rozrywki.
1
18:20, 18.09.2019
Julia Jasiorowska z Wysokiej odniosła bardzo poważne obrażenia w wypadku samochodowym na odcinku drogi powiatowej nr 1198P pomiędzy Wiktorówko-Kunowo. Do wypadku doszło 20 maja 2018 roku. Dziewczyna cudem przeżyła, ale potrzebna jest stała, profesjonalna rehabilitacja.
1
12:39, 09.09.2019
Pięć chodzieskich organizacji pozarządowych otrzyma dofinansowanie ze środków PFRON, będących w dyspozycji samorządu województwa wielkopolskiego. Przedstawiciele chodzieskich stowarzyszeń podpisali umowy w Urzędzie Miejskim w Chodzieży.
2
09:49, 08.09.2018
Sandra Staszewska z Chodzieży zdobyła tytuł III wicemiss, czyli Miss Fire w polskiej edycji jednego z najważniejszych światowych konkursów piękności Miss Earth. O tytuł najpiękniejszej Polki w konkursie walczyło 14 finalistek z całego kraju. Zwyciężyła Aleksandra Grysz z Iławy, która zdobyła koronę Miss Earth Poland 2018. Miss Air, czyli I wicemiss została Karina Pochwała z Koszalina, zaś Miss Water, tj. II wicemiss - Kaja Klimkiewicz z Glinojecka.
13:08, 18.12.2017
Grażyna Wolszczak unika zgiełku i nie daje się ponieść przedświątecznej gorączce. Boże Narodzenie to dla niej miły czas, w którym przede wszystkim cieszy się bliskością z kochanymi ludźmi. Jak podkreśla, jest zwolenniczką ułatwiania sobie życia. Jej zdaniem święta mają być przyjemnością i nie powinny się kojarzyć tylko z generalnymi porządkami, wielkimi zakupami, kilkudniowym pichceniem w kuchni, a w związku z tym – z totalnym zmęczeniem i przejedzeniem. Najchętniej lubi spędzać ten czas w urokliwym hotelu w górach.
13:47, 31.10.2017
W dniu 21 października 2017 r. odbyły się I Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków PSP i OSP w Biegu Po Schodach o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w ramach III Biegu Po Schodach Collegium Altum UE w Poznaniu.
09:20, 03.10.2017
Grupę „Żabek” z Miejskiego Przedszkola nr 5 „Pod Żaglami Piątki” odwiedziła mama Kai, p. Ania poruszająca się na wózku. Dzieci poznały utrudnienia osób niepełnosprawnych, dowiedziały się w czym Kaya pomaga mamie oraz jak wspólnie lubią spędzać wolny czas.
18:29, 01.10.2017
23 września 2017 roku w godzinach popołudniowych Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży odwiedził laureat nagrody (wycieczka do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej) zdobytej na Pikniku Naukowym pod tytułem „Fauna i Flora”, który odbył się na terenie MOSiR w Chodzieży w dniu 17 września br. Młody człowiek przybył na plac Komendy wraz z rodzeństwem oraz rodzicami.
08:22, 26.08.2017
W piątkowe popołudnie burmistrz Chodzieży, Jacek Gursz wybrał się na ryby. 
19:09, 09.05.2017
W poniedziałek 9 maja br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej gościem był Robert Gondek, warszawskiego podróżnika uczestniczącego od kilku lat w projekcie „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”. Celem projektu jest zdobycie najwyższych /miejsc w każdym afrykańskim kraju oraz poznanie kultury i ludzi mieszkających w różnych zakątkach Afryki. Dotychczas podróżnik zdobył 16 szczytów, ł w 16 różnych krajach Afryki, o których ciekawie, przy projekcji profesjonalnych zdjęć, filmików oraz przy energetycznej muzyce, opowiedział uczestnikom spotkania. Swój podbój zaczął od najwyższego szczytu kontynentu afrykańskiego - Kilimandżaro. Zwrócił uwagę na niezwykły „tłok” panujący na szlakach. Rocznie około 15 tysięcy turystów zdobywa tę górę, a na każdego turystę przypadają 3 osoby pomagające. Mimo tego wzmożonego ruchu podróżnik zachwycał się pięknymi widokami oraz roślinnością porastająca pięciotysięcznik.