Zamknij
REKLAMA

Strażacy z terenu chodzieskiego dostaną świadczenia ratownicze

19:50, 05.04.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

1 kwietnia 2022 roku Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży mł. bryg. Adam Grunwald wręczył decyzje o przyznaniu świadczenia ratowniczego druhom Ochotniczych Straży Pożarnych.

Uroczyste wręczenie decyzji odbyło się w siedzibie Urzędu Gminy w Chodzieży w obecności Pani Wójt Kamili Szejner, Z-cy Wójta Gminy Chodzież Pani Ewy Kubiś, Przewodniczącej Rady Gminy Chodzież Pani Ewy Śliwińskiej, Prezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Chodzieży dh Michała Steltera, członków rodzin druhów oraz w obecności funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży.

Decyzje o przyznaniu świadczenia ratowniczego otrzymali w tym dniu druhowie z OSP z terenu gminy Chodzież. Długo wyczekiwane przez druhów świadczenia ratownicze zostały wprowadzone od 1stycznia 2022 roku na mocy ustawy z dnia 17 grudnia 2021 r. o ochotniczych strażach pożarnych. Prawo do tego świadczenia przysługuje strażakowi ratownikowi OSP, który czynnie uczestniczył jako członek OSP w działaniach ratowniczych lub akcjach ratowniczych przez co najmniej 25 lat (w przypadku mężczyzn) oraz 20 lat (w przypadku kobiet).Na zakończenie druhowie otrzymali od Pani Wójt Gminy Chodzież Kamili Szejner upominki w ramach podziękowania za wkład i działania, które przyczyniały się do bezpieczeństwa mieszkańców gminy Chodzież i powiatu chodzieskiego.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%