Zamknij
REKLAMA

Chodzieska policja podsumowała święta na drogach

13:57, 19.04.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Czterech kierowców na „podwójnym gazie”, liczne przekroczenia prędkości to tylko część rezultatów działania chodzieskich policjantów w trakcie zabezpieczenia minionych świąt.

Corocznie Policja w całym kraju w okresie świąt Wielkanocnych prowadzi zintensyfikowane działania, służące zapewnieniu bezpieczeństwa na drogach. W tym roku działania były prowadzone od Wielkiego Piątku do Wielkanocnego Poniedziałku. Jest już tradycją, że w okresie tym na drogi wyjeżdża więcej niż zwykle patroli policyjnych. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim podróżującym, wyeliminować z dróg nietrzeźwych kierowców, ale także zapewnić porządek i płynność w ruchu drogowym.

W trakcie świątecznego weekendu doszło do 1 wypadku drogowego i 3 niegroźnych kolizji. Policjanci chodzieskiej „drogówki” podczas licznych kontroli drogowych ujawnili 92 wykroczenia w ruchu drogowym, z czego 69 związanych było z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Rekordzista w poniedziałek poruszał się na drodze krajowej w Budzyniu z prędkością 169 km/h. 39-letni kierowca ukarany został mandatem w wysokości 2500 złotych i 10 punktami karnymi. W 19 przypadkach przekroczenia prędkości ujawniono w rejonie przejść dla pieszych, co jest zjawiskiem niepokojącym. Policjanci wystawili także 13 mandatów na kierowców, którzy nie korzystali podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze przeprowadzili ponad 200 badań trzeźwości kierowców i w ten sposób wyeliminowali z dróg 4 poruszających się na tzw. podwójnym gazie. Ponadto zatrzymali 4 prawa jazdy oraz 5 dowodów rejestracyjnych.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%