Zamknij

Ćwiczenia międzypowiatowe w firmie produkującej opony i dętki

09:25, 02.10.2018 | K.D
REKLAMA
Skomentuj

27 września 2018 roku o godzinie 13:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży, wpływa zgłoszenie o pożarze w hali produkcji opon na obiekcie zakładu KABAT TYRE w Budzyniu. Dyżurny SK KP PSP uzyskał również szczątkową informację, że właściciel zakładu podjął decyzję o ewakuacji pracowników z hali. Okazało się, że jedna osoba nie wyszła.

Taki był początek ćwiczeń, do których zadysponowano jednostki z OSP Budzyń, OSP Wyszyny, OSP Margonin, OSP Podstolice, OSP Rogoźno, JRG Wągrowiec, JRG Piła i JRG Chodzież. Zadania jakie między innymi realizowali strażacy to poszukanie zaginionej osoby w zadymionym pomieszczeniu, podanie trzech prądów wody z działek wodnych na palący się obiekt, zorganizowanie łączności radiowej na trzech odcinkach bojowych z uruchomieniem kierunku operacyjnego przy pomocy mobilnego sprzętu łączności KP PSP w Pile. W ćwiczeniach uczestniczyli również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży, a pożar w pierwszej fazie rozwoju gasili również sami pracownicy zakładu wyposażeni w sprzęt i przeszkoleni do szybkiego reagowania w sytuacji zagrożenia.

Manewrom służb kilku powiatów przyglądali się: Starosta Chodzieski – Julian Hermaszczuk, Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży - mł. insp. Sławomir Sobański, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży – st. kpt. Ryszard Skiba, kierownictwo zakładu oraz jeden z właścicieli firmy – Tadeusz Kabat.

W ćwiczeniach trwających 3 godziny brało udział 15 zastępów ratowniczo – gaśniczych, w tym 50 strażaków oraz 8 policjantów.

(K.D)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© superchodziez.pl | Prawa zastrzeżone