Zamknij
REKLAMA

Policjanci kontrolowali miejsca gromadzenia bezdomnych

16:58, 05.12.2018 | K.D
REKLAMA
Skomentuj

Wzorem lat ubiegłych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chodzieży kontrolowali pustostany, altany, w których mieszkają bezdomni. Każda z napotkanych osób może liczyć na wsparcie i pomoc.?

4 grudnia policjanci wraz z pracownikami MOPS w Chodzieży przeprowadzili działania profilaktyczne na rzecz osób bezdomnych. Jest to szczególnie trudny czas dla tych osób z uwagi na niskie temperatury za oknem. Podczas rozmów pracownicy MOPS i policjanci namawiali i zachęcali do wyjazdu do schroniska czy noclegowni. Niestety nie wszyscy chcą wybrać takie rozwiązanie, bowiem wiąże się to z dostosowaniem do obowiązujących w placówkach regulaminów i norm.

 

Mając na względzie bezpieczeństwo tych osób, w trosce o ich życie i zdrowie, policjanci będą regularnie odwiedzać miejsca przebywania osób bezdomnych. Mieszkańców prosimy o to, by nie byli bierni w tej kwestii i każdy przypadek osoby, która zagrożona jest wyziębieniem zgłaszali odpowiednim służbom.

 

Mamy nadzieję, że wspólne działania osłonowe pozwolą tym osobom przetrwać zimę.

(K.D)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© superchodziez.pl | Prawa zastrzeżone