Zamknij
REKLAMA

Ćwiczenia plutonu WBO CHODZIEŻ z SGRChem-Eko PIŁA 1

10:23, 15.12.2018 | K.D
REKLAMA
Skomentuj

W dniu 13 grudnia 2018 roku w Chodzieży w godzinach popołudniowych i wieczornych na terenie nieczynnego obecnie zakładu produkującego meble, odbyły się ćwiczenia taktyczno-bojowe sił i środków Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

W manewrach zorganizowanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży wziął udział pluton Wielkopolskiej Brygady Obwodowej „CHODZIEŻ”, w skład której chodzą zastępy PSP i OSP powiatu chodzieskiego, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „PIŁA 1” oraz zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Chodzieży. Ćwiczenia zakładały pożar hali produkcyjnej oraz skażenie chemiczne nieznaną substancją i były doskonałą okazją do sprawdzenia możliwości taktyczno-bojowych plutonu WBO oraz sprawdzenia współpracy pomiędzy strażakami druhami, a specjalistami z dziedziny ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Piły. W trakcie manewrów przećwiczono m.in. organizację punktu czerpania wody z otwartego zbiornika przeciwpożarowego oddalonego od miejsca działań gaśniczych o kilkaset metrów, przetłaczanie wody na duże odległości, prowadzenie działań gaśniczych przy pomocy podnośnika hydraulicznego SHD 21 i drabiny mechanicznej SD 30 oraz postępowanie z niebezpiecznymi niezidentyfikowanymi substancjami chemicznymi. Oprócz wielowątkowego charakteru ćwiczeń dodatkowymi utrudnieniami była niska temperatura oraz pora nocna. ‎

Organizatorzy dziękują w szczególności Prezesowi Zarządu EUROPOL MEBLE POLSKA Panu Tomaszowi Hemmerlingowi oraz pracownikom firmy za możliwość przeprowadzenia kilkugodzinnych ćwiczeń na terenie nieczynnego zakładu.

W manewrach uczestniczyło 10 samochodów gaśniczych i specjalnych oraz 2 przyczepy wężowe z JRG PSP w Chodzieży, JRG PSP nr 1 w Pile, OSP KSRG Stróżewo, OSP KSRG Budzyń oraz OSP KSRG Margonin (32 strażaków).

 

Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© superchodziez.pl | Prawa zastrzeżone