Zamknij

Policjanci odzyskali skradzione seniorce pieniądze

11:11, 28.06.2019 | K.D
REKLAMA
Skomentuj

W ubiegłym tygodniu policjanci z Margonina zatrzymali mężczyznę, który okradł starszą panią. Wszedł do jej domu pod pretekstem umycia rąk. Uśpiona czujność i nieuwaga seniorki stały się okazją dla złodzieja. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność.

 

Do zdarzenia doszło 18 czerwca w godzinach rannych. Pod dom starszej pani podjechał bus, z którego wysiadło dwóch mężczyzn. Zaoferowali oni kobiecie sprzedaż węgla po okazyjnej, niskiej cenie. 91-letnia mieszkanka Szamocina skorzystała z oferty. Zapłaciła za węgiel, a resztę oszczędności położyła na stole w pokoju. Podczas wyładowywania węgla jeden z mężczyzn, pod pretekstem umycia rąk, wszedł do domu kobiety i pod jej nieuwagę zabrał pieniądze leżące centralnie na stole.

 

Staruszka zorientowała się, że została okradziona dopiero po tym, jak mężczyźni odjechali. Policjanci, którzy zajęli się wyjaśnianiem sprawy szybko wpadli na trop złodzieja. Okazał się nim być 55-letni mieszkaniec Poznania. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, za który grozi mu nawet 5 lat więzienia.

 

Policjantom udało się odzyskać całość skradzionej kwoty, którą zwrócili mieszkance Szamocina. Podczas wizyty mundurowi wytłumaczyli seniorce, na co ma zwracać uwagę, by ustrzec się od sytuacji, takich jak ta. Przy okazji przekazali jej także broszurę na temat bezpieczeństwa osób starszych.

 

Chodzieska Policja apeluje o rozwagę i ostrożność. Profesja, jaką trudnił się Poznaniak należy do jednych z najstarszych. Wyobraźnia i kreatywność złodziei nie zna granic, więc o utratę dorobku życia nie jest trudno. Rozmawiajmy z naszymi rodzicami, babciami i dziadkami i przestrzegajmy ich przed różnego rodzaju zagrożeniami zwłaszcza teraz, kiedy my wyjeżdżamy na urlop, a nasi bliscy pozostają sami. Osoby starsze mają w sobie naturalną ufność do ludzi, wynikającą chociażby z tego, że kiedyś do tego typu zdarzeń dochodziło dużo rzadziej, więc nie zakładają z góry, że ktoś mógłby ich oszukać i okraść. Niestety czasy się zmieniły i tego typu zdarzeń właśnie na osobach starszych jest coraz więcej. Zatem rolą nas wszystkich jest pomóc seniorom zrozumieć działanie obecnych przestępców, by wyrobić w nich nawyki rozpoznawania zagrożeń.

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© superchodziez.pl | Prawa zastrzeżone