Zamknij
REKLAMA

Apel w rocznicę zakończenia II wojny światowej

15:37, 08.05.2017 | K.D
Skomentuj
REKLAMA

W poniedziałek 8 maja 2017 r. pod pomnikiem Pamięci Poległym i Pomordowanym za Polskę i Wolność odbyła się uroczystość złożenia kwiatów. Chodzieżanie uczcili 72-ą rocznicę zakończenia II Wojny Światowej.


Tradycyjnie kwiaty pod pomnikiem złożyły: delegacje szkół i przedszkoli, urzędów, instytucji oraz przedstawiciele lokalnych organizacji i stowarzyszeń. Jako pierwsi hołd pomordowanym oddali chodziescy kombatanci. Modlitwę pod pomnikiem poprowadził ks. proboszcz Arkadiusz Rosiński z parafii pw. NMP w Chodzieży. Uroczystość uświetniła Orkiestra Chodzieskiego Domu Kultury.
Podczas imprezy Burmistrz Miasta Chodzieży Jacek Gursz wręczył specjalne odznaczenia. Odznaki "Za zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych" otrzymali:  Hanna Lohr, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Chodzieży, Jarosław Frankowski, dyrektor Miejskiego Gimnazjum w Chodzieży i Daria Kozioł, nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 1 w Chodzieży. 

Burmistrz Jacek Gursz i kombatanci serdecznie dziękują wszystkim osobom, które pomogły w przeprowadzeniu uroczystości organizatorom: Związkowi Harcerstwa Polskiego Hufiec  w Chodzieży, Chodzieskiemu Domowi Kultury, Związkowi Kombatantów RP i BWP, Związkowi Inwalidów Wojennych oraz Związkowi Sybiraków, Rozdzielni Gazu w Chodzieży i pocztom sztandarowym oraz wszystkim uczestnikom za udział w apelu.

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA