Zamknij
REKLAMA

Zatańczyli dla Rafałka

18:04, 24.04.2017 | K.D
Skomentuj
REKLAMA

W hali sportowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży zorganizowano Charytatywny Maraton Zumba Fitness. Towarzyszyła mu zbiórka pieniędzy dla Rafałka Kaczmarka - czteroletniego chłopca z Szamocina, który walczy z poważną chorobą: guzem pnia mózgu.

Lekarze w Polsce nie dają mu szans, ale jego bliscy nie poddają się. Mama chłopca, pani Honorata, chce szukać ratunku dla synka w niemieckiej klinice. W zgromadzeniu środków na kosztowne leczenie postanowiły pomóc Starostwo Powiatowe w Chodzieży i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych - organizatorzy charytatywnego maratonu. Do współpracy zaproszono czwórkę instruktorów zumby, którzy poprowadzili piątkową imprezę. Gośćmi specjalnymi byli zwycięzca "Mam talent" Jakub Herfort i wokalista Bartek Wrona, który także wcielił się na chwilę w rolę instruktora. Przy wejściu do hali odbywała się sprzedaż cegiełek. Można było nabyć również losy loterii fantowej.

Wydarzenie podsumował starosta Julian Hermaszczuk. Podziękował on wszystkim zaangażowanym w organizację maratonu oraz tym, którzy zdecydowali się wesprzeć Rafałka choćby najdrobniejszą kwotą. Dzięki temu uda się przybliżyć jego marzenia o zwycięstwie w walce z chorobą.

Dokładną kwotę zebraną podczas maratonu podamy w najbliższym czasie.

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA