Zamknij
REKLAMA

Recytatorzy u "Hipolita"

08:30, 18.03.2019 | K.D
Skomentuj
REKLAMA

XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski pod nazwą „Wiersz, który mnie zachwycił..” przeszedł do historii.

Jak co roku w marcu, młodzi miłośnicy poezji spotkali się w gościnnych progach Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży. Cieszy fakt, że w poetyckich strofach różnorodnych twórców ciągle odnajdują oni ważne dla siebie sprawy. Biorący udział w Konkursie często uzasadniali swój wybór osobistymi przeżyciami, udowadniając szczególną wrażliwość na poetyckie słowo.

Konkurs adresowany jest do gimnazjalistów i uczniów najstarszych klas szkół podstawowych powiatu. W tym roku reprezentowali oni szkoły w Ratajach, Stróżewie, Margoninie oraz chodzieską SP nr 1 i Społeczną SP im. św. Barbary.

Patronat nad Konkursem objął Starosta chodzieski, a jury w składzie: Dorota Boeske, Małgorzata Szałata, Justyna Belter oraz Aneta Karbowniczak wyłoniło zwycięzców. Nagrody ufundowało Starostwo oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Chodzieży.

Tegorocznymi Laureatami zostali:

Julia Sporek ( SP Margonin ), Aleksandra Kubiak ( SP nr 1) oraz Emilia Kot (ZS Rataje).

Wyróżnienia otrzymali:

Martyna Nazimek, Barbara Nowak, Klaudia Przybylska ( SP w Margoninie), Rita Malinowska, reprezentująca ZS w Ratajach, Aleksandra Jankowska i Klaudia Świątnicka ze SP w Stróżewie oraz Zuzanna Ryszewska i Wiktoria Szymczak - uczennice SP nr 1. Nagrodę Publiczności zdobyła Emilia Kot.

Organizatorzy dziękują za pomoc w artystycznym przedsięwzięciu Paniom: Urszuli Pareckiej, Annie Witt, Wioletcie Ludwikowskiej, Hannie Mikołajewskiej, Małgorzacie Jurczyk i Irenie Cholewińskiej oraz uczniom klasy III e.

Podziękowania i gratulacje dla wszystkich Uczestniczek konkursu i ich Opiekunek! Do zobaczenia za rok!

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA