Zamknij
REKLAMA

Niższe ceny paliw dzięki Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej

15:06, 01.02.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Rząd Prawa i Sprawiedliwości dotrzymuje słowa. Zgodnie z zapowiedzią już od 1 lutego na pół roku obniża podatki na paliwa, gaz, ciepło, podstawowe produkty spożywcze i nawozy.

Rządowa Tarcza Antyinflacyjna jest realnym wsparciem i łagodzeniem skutków inflacji dla milionów Polaków. Dzięki tym działaniom koszty życia Polaków będą niższe. W skali całej Europy jest to jeden z najbardziej rozbudowanych programów walki z inflacją.

W 2012 roku Donald Tusk mówił, że "rząd mógłby zmniejszyć podstawową stawkę VAT, ale byłaby to decyzja zabójcza dla budżetu". Dziś rząd Premiera Mateusza Morawieckiego, mimo globalnej inflacji i pandemii Covid-19 wprowadza kolejne rozwiązania obniżające podatki. Od 1 lutego wszyscy kierowcy zapłacą mniej za paliwo. Obniżony podatek VAT z 23 do 8 procent wpłynie na zmniejszenie cen nawet o 60-70 groszy na litrze. Dzięki temu cena benzyny powinna osiągnąć ok. 5 złotych 30 groszy za litr.

To kolejne działanie w zakresie cen paliw, gdyż obniżenie akcyzy w grudniu 2021 roku ograniczyło jej niepokojący wzrost.

Marta Kubiak

Poseł PiS

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%