Zamknij
REKLAMA

Mity na temat CV

14:45, 01.06.2020 | materiały partnera

Każdego roku moda na CV się zmienia. Istnieje kilka uniwersalnych zasad tworzenia życiorysu, które są trwałe od dziesiątek lat, jednak ewolucja tego dokumentu jest bardzo burzliwa. Od kartki w kratkę zapisywanej ręcznie długopisem i marginesów robionych linijką, do laserowego, najwyższej jakości wydruku, na grubym papierze, ozdobionym specjalną, modną grafiką i pięknym, profesjonalnie wykonanym zdjęciem.

O tym, jak napisać dobre CV i jakie aktualnie panują trendy w tej kwestii, najlepiej przeczytać na profesjonalnym portalu zajmującym się pracą: Pracuj.pl. Oprócz porad dotyczących tworzenia dokumentów aplikacyjnych znajdziemy tam również ciekawe Oferty Pracy i możliwość przesłania zaaplikowania do firm wprost ze swojego konta na Pracuj.pl.

Skąd wziąć informacje o tym, jak należy pisać CV, już wiemy. Warto jeszcze dowiedzieć się, jakie powstały najciekawsze mity na temat tego ważnego dokumentu.

1. Najważniejsza jest grafika CV. To mit, przez który wiele osób poprawia swoje CV dziesiątki razy. Bez przerwy przesuwają marginesy, zmieniają czcionkę, układ strony i zmieniają boldowane słowa. Oryginalna szata graficzna zamieszczona na CV może mieć znaczenie, gdy ubiegamy się o posadę grafika, jednak w innych zawodach najważniejsze będzie doświadczenie i wykształcenie. O tym, czy dana firma preferuje oryginalny styl, można dowiedzieć się z jej strony internetowej. Jeśli jest przejrzysta i prosta, warto zadbać o to, by nasze CV również takie było.
2. Wystarczy mieć jedno uniwersalne CV. Nasz życiorys powinien nieco różnić się w zależności od rodzaju pracy, do której aplikujemy. Jeśli staramy się o posadę w biurze, nie powinniśmy epatować nadmiarem pasji, które polegają głównie na sportach ekstremalnych i podkreślać, jak to nie lubimy nudy i siedzenie w miejscu. Natomiast aplikując na stanowisko sprzedawcy, możemy epatować wszystkim, co związane z komunikatywnością i ekspresją.
3. CV zawsze powinno zajmować tylko jedną stronę A4. Specjaliści z wieloletnim stażem, nie powinni upychać na siłę swojego bogatego doświadczenia, na jeden stronie CV. To, ile stron zajmuje, powinno być wprost proporcjonalne do tego, jakie mamy wykształcenie i doświadczenie.

Praca na każdym stanowisku wymaga odpowiedniego zaangażowania i przebycia procedury rekrutacyjnej. Warto przygotować odpowiednio dokumenty, które mają zapewnić nam przepustkę do pracy w danej firmie. Każdy dokument powinien zawierać wyłącznie prawdziwe i rzetelnie opisane informacje.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%