- Chłopiec zabierał rowery by się nimi przejechać - informuje mł. asp. Karolina Smardz-Dymek - oficer prasowy KPP w Chodzieży.
Wszystkie rowery na szczęście udało się odzyskać. Policja wpadła na trop złodzieja analizując zapis monitoringu szkoły w Szamocinie.
Teraz 10-letnim złodziejem zajmie się Wydział Rodzinny i Nieletnich w Sądzie Rejonowym w Chodzieży, gdzie trafiły akta sprawy. Nie wiadomo jaką decyzję podejmie sąd. Może to być na przykład nadzór kuratora.