11 Listopada w Chodzieży

Uroczystości 103. rocznicy Odzyskania Niepodległości odbyły się także w Chodzieży.

W uroczystości pod pomnikiem poświęconym Poległym i Pomordowanym za Polskę i Wolność wzięli udział m.in. Jacek Gursz - burmistrz Chodzieży, Jacek Bogusławski - wice marszałek województwa Wielkopolskiego oraz Adam Szejnfeld - senator KO. 

-Wolność i demokracja nie są dane raz na zawsze! Podobnie niepodległość i suwerenność, nie są wieczne. Ciesząc się zatem odzyskaniem 103. lata temu swojego państwa, musimy budować jego siłę oraz sojusze na rzecz bezpieczeństwa w przyszłości. Trzeba to robić w jedności, bo mamy jedną Polskę i jeden naród! – mówił do zebranych pod pomnikiem poświęconym Poległym i Pomordowanym za Polskę i Wolność w Chodzieży, senator Adam Szejnfeld.
Wybrane dla Ciebie