To wstrząsające śledztwo kieleckiej prokuratury. Jak informuje Wirtualna Polska Z otychczasowych ustaleń prokuratury wynika, że 13-latka urodziła dziecko w domu babci pod Kielcami.
- podają dziennikarze WP.
Według doniesień lokalnych mediów, noworodek prawdopodobnie był martwy, a nastolatka była w szóstym miesiącu ciąży, gdy doszło do rozwiązania.
Jak zmarło dziecko?
Jak udało się nam ustalić, sekcja zwłok noworodka nie dała jednoznacznej odpowiedzi na pytania o to, czy dziecko urodziło się żywe, ani jaka była przyczyna jego śmierci. W związku z tym zlecono dodatkowe badania.
Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz poinformował Polską Agencję Prasową, że badania DNA pozwoliły na ustalenie ojca dziecka. Jest nim 71-letni Stanisław G.
- przekazał Prokopowicz.
Wobec 71-latka zastosowano trzymiesięczny areszt. Za zarzucany czyn mężczyźnie grozi od 2 do 12 lat więzienia.