Wycieczka miała charakter edukacyjny, dzieci zostały oprowadzone po oczyszczalni, poznając cykl oczyszczania, trafiających tam, ścieków.
Przedszkolaki obejrzały również prezentację, dzięki której wiedzą o milionach mikroorganizmów, oczyszczających wodę. Miały okazję obejrzeć samochód służący do oczyszczania rur kanalizacyjnych. Dowiedziały się, jakie zachowania ludzi są właściwe dla ochrony środowiska, a jakie mają zły wpływ na środowisko. Poznały skutki zanieczyszczania wód, uświadomiły sobie, jak ważna jest praca w oczyszczalni. Na zakończenie Pani Magda pokazała dzieciom eksperyment – wykonała pastę do zębów dla słonia i zaprosiła dzieci ponownie do siebie, gdy będą już uczniami szkół podstawowych. „Biedroneczki” otrzymały wspaniałe niespodzianki, za które są wdzięczne. To była naprawdę eko-wycieczka - proekologiczne wiadomości i podróż autobusem elektrycznym, przyjaznym dla środowiska. Bardzo dziękujemy Panu Maciejowi, tacie Mateusza, za organizację wycieczki, a Pani Magdzie za oprowadzenie przedszkolaków po oczyszczalni i przekazanie im wielu niezwykle ważnych informacji w bardzo dostępny dla nich sposób.
"Biedronki? w Miejskiej Oczyszczalni Ścieków
W piątek 24 maja dzieci z grupy „Biedronek” z Niepublicznego Przedszkola nr 3 „Wesoły Smyk" w Chodzieży wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Oczyszczalni Ścieków.