Jest to zadanie z udziałem dofinansowania jakie nasza Gmina pozyskała w ramach Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH +” 2022-2029. Kwota dofinansowania wynosi 1 221 015,03 zł.
Obiekt będzie składał się z dwóch sal dla dwóch grup dzieci żłobkowych oraz pomieszczeń towarzyszących takich jak szatnia, pokój nauczycielski toaleta, magazynek. Całość budynku żłobka wyposażona będzie w nowoczesną instalację grzewczą opartą na źródle ciepła w postaci pompy ciepła, na dachu zaplanowano instalację fotowoltaiczną oraz centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła.
Z opieki naszego żłobka będzie mogło korzystać jednocześnie 30 dzieci.