Jego głównym przesłaniem było pożegnanie dyrygentki - pani Inki Hettfleisch, która po pięćdziesięciu latach pracy artystycznej przekazała batutę swojej następczyni. Szamociński chór zaprezentował się w każdym jego elemencie znakomicie, zyskując ogólny aplauz i uznanie.
Podczas dwudniowego spotkania, członkowie obu chórów wyrazili wolę kontynuowania współpracy i partnerstwa, zapoczątkowanego w 2004 roku”.