W Pile odbywa się walne zgromadzenie Stowarzyszenia Gmin i Powiatów "Droga S11". Przed zgromadzeniem członkowie stowarzyszenia przyjechali na obwodnicę Piły, by wziąć udział w blokadzie krajowej 10 i 11. Protest nie był zbyt uciążliwy dla kierowców, bo protestujący co kilka minut schodzili z jezdni, dając kierowcom przejechać.
- Droga S11 jest nam bardzo potrzebna. To między innymi dlatego spóźniliśmy się na dzisiejsze spotkanie, dając z Poznania - mówił wicemarszałek województwa Wielkopolskiego, Wojciech Jankowiak.