W odpowiedzi na prośbę Grecji, strażacy z dwóch modułów GFFFV z Wrocławia i Poznania z woj.: dolnośląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, małopolskiego oraz z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w sile 143 ratowników wyruszyli do walki z pożarami. Wśród nich było 5 strażaków z Chodzieży, którzy dzisiaj w nocy wrócili do Chodzieży.
Wyczerpanych strażaków odebrali i przywitali: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży mł. bryg. Adam Grunwald oraz Dowódca JRG PSP st. kpt. Maciej Zwierzykowski.
Misję nowego 5 osobowego składu w Grecji zaplanowano do 5 września, przy czym ostateczny termin będzie uzależniony od rozwoju sytuacji.