Ukończono trwającą od jakiegoś czasu modernizację instalacji wentylacyjnej bloku operacyjnego. Nowoczesne rozwiązania mają poprawić jakoś oferowanej opieki medycznej.
Jak się dowiadujemy, obie sale operacyjne obsługują centrale nawiewno-wywiewne typ: VVS040 „VTS”, nawilżacze parowe ES48N „PEGO”, agregaty skraplające MVi-280WV2RN1A oraz regulator zmiennego przepływu RAVAV.
Dotacja, o której wspomniała zastępczyni dyrektora, pochodzi ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Środki w ramach konkursu zdobył samorząd powiatu chodzieskiego.
Z rzeczy łatwiejszych do zaobserwowania, w ostatnim czasie odnowiono elewację budynku oraz główne wejście do szpitala. Przypominamy też, że w ubiegłym roku placówka przeprowadziła remont przyłącza energetycznego i powstała nowa trafostacja kontenerowa. Szpital został wyposażony m.in. w kompresor klatki piersiowej, nóż harmoniczny do cięcia tkanek, cyfrowy mobilny aparat RTG, windę w budynku głównym, automatyczną strzykawkę do pracowni tomografu oraz maszynę sprzątającą blok operacyjny.