Tematem szkolenia były ćwiczenia logopedyczne stymulujące rozwój mowy dzieci. Prowadząca zaprezentowała uczestnikom szereg zabaw oddechowych usprawniających aparat artykulacyjny. Zabawy prowadzone były wraz z muzyką klasyczną, co pozwalało odczuć, że mowa nie jest procesem izolowanym i ściśle łączy się z ogólnym rozwojem. Mając na uwadze poprawę wad wymowy u dzieci, proponowane zabawy można będzie wykorzystywać w ciągu całego roku szkolnego.
M. Pawłowska