Pomimo, że organizatorzy z jeszcze w piątek z przerażeniem spoglądali na prognozę pogody, która zapowiadała odwilż, zawody udało się przeprowadzić.
Chodziło w nich przede wszystkim o dobrą atmosferę i zabawę. Na starcie rywalizowali ze sobą uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, liceów, a także dorośli. Choć niektórzy zaliczyli upadki, to jednak organizatorzy przymykali na to oko. Po zawodach na wszystkich czekał ciepły posiłek.