Zamknij
REKLAMA

Wojewoda wielkopolski odniósł się do sprawy gróźb kierowanych w stronę burmistrza

18:19, 24.11.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

O otrzymaniu wulgarnej wiadomości z groźbami pozbawienia życia burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt poinformował w poniedziałek w mediach społecznościowych.

Nie ma mojej zgody na jakiekolwiek próby zastraszania, grożenia śmiercią czy też wulgarne obrażanie osób, które swoim działaniem starają się udostępnić możliwość świadomego i w pełni dobrowolnego przyjęcia szczepionki - oświadczył wojewoda wielkopolski, odnosząc się do gróźb kierowanych do burmistrza Wągrowca.

"Jarosławie Berendt, zamorduje cię skur… Nie ma naszej zgody na podawanie preparatu śmiercionki. Za to, co zrobiłeś, należy ci się tylko jedna kara. Kara śmierci. I ja ją wykonam. Pewnie o tym dobrze wiesz, ale ja jestem polskim patriotą z Piły. Przynosisz wstyd dla naszego miasta i rujnujesz nam życie. Zniszczyłeś mi życie. Ja już nie mam nic do stracenia" - napisano w wiadomości.

W dalszej części e-maila burmistrzowi grożono m.in. napaścią z użyciem noża i podpaleniem domu.

Burmistrz, komentując treść listu, zaapelował do mieszkańców o "zaprzestanie hejtowania, obrażania, szczucia jednych na drugich. Skończmy z tym. Zobaczcie, do czego takie zachowania prowadzą. Wszyscy pamiętamy tragiczną śmierć śp. Pawła Adamowicza. Wyciągnijmy wnioski. Bądźcie zdrowi. #Szczepimysię" - napisał burmistrz w mediach społecznościowych.

Oficer Prasowy KPP w Wągrowcu mł. asp. Dominik Zieliński przekazał PAP we wtorek, że policja przyjęła zgłoszenie i zajmuje się sprawą.

W środę do sprawy odniósł się wojewoda wielkopolski Michał Zieliński. W przekazanym PAP oświadczeniu wojewoda podkreślił, że "czas, w którym się znaleźliśmy, stawia przed nami ogromne wyzwanie, któremu sprostać możemy jedynie wspólnie łącząc siły w walce o zdrowie i życie wszystkich Wielkopolan".

"Tym bardziej nie ma naszej zgody na bezprecedensowe i wulgarne próby ataku na dbających o swoje lokalne społeczności samorządowców. Szczepieniobus, który jest naszą odpowiedzią na zwiększające się zainteresowane przyjęciem preparatu, często ratującego życie w walce z pandemią COVID-19, kierowany jest w miejsca, gdzie chęć jego przyjęcia i stopień wyszczepienia lokalnej populacji bezwzględnie tego wymaga" - napisał.

"Pragnę stanowczo zaznaczyć, że nie ma mojej zgody na jakiekolwiek próby zastraszania, grożenia śmiercią czy też wulgarne obrażanie osób, które swoim działaniem starają się udostępnić możliwość świadomego i w pełni dobrowolnego przyjęcia szczepionki, jak to miało miejsce m.in. w miniony weekend w Wągrowcu" - dodał.

Wojewoda zaznaczył również, że wszelkie przypadki mające znamiona czynu zabronionego, będą przez niego zgłaszane do odpowiednich organów, w celu jak najszybszego wykrycia sprawców wraz z wymierzeniem przewidzianej przepisami prawa kary - jak wskazał - w jak najsurowszym wymiarze. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ lena/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%