Zamknij
REKLAMA

Jazz i ekologia - pomysł Stowarzyszenia "Dolina Noteci"

07:39, 19.07.2020 | K.D
Skomentuj
REKLAMA

Na chodzieskim rynku można podziwiać oryginalną instalację - napis "50 lat Cho Jazz", wykonany  z cisu pospolitego i stalowych prętów, który dzięki zamontowanemu podświetleniu, widoczny jest również po zmroku.

Projekt został zrealizowany w ramach konkursu Fundacji Santander pn. „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM EKO. Pomysłodawcą zainstalowania na chodzieskim rynku ekologicznego napisu, nawiązującego do 50. edycji Chodzieskich Warsztatów Jazzowych jest Tatiana Kucik ze Stowarzyszenia "Dolina Noteci".

- Wniosek złożyliśmy w dniu 26 lutego b r., a 6 kwietnia otrzymaliśmy informację o przyznaniu grantu w wysokości 10.000 zł na zrealizowanie projektu pt. ”EKOLOGICZNA JAZZOWA CHODZIEŻ”. Możemy się pochwalić, że jako jedynym w naszym regionie udało się otrzymać środki  z Fundacji Santander w tym konkursie.  W ramach tego konkursu trzeba było zrealizować pomysł z wykorzystaniem niewielkiego kawałka ziemi i wyposażyć go w  elementy roślinne i ekologiczne.  Otrzymaliśmy rekomendację od Aliny Urban, dyrektor chodzieskiego oddziału Banku Santander Bank Polska S.A, której pomysł się bardzo spodobał i dzięki czemu, przy ocenie wniosku przez Jury konkursu, otrzymaliśmy dodatkowe punkty. Naszym partnerem został Urząd Miejski w Chodzieży i burmistrz  Jacek Gursz, który zapewni opiekę nad napisem. W związku z obchodami w roku 2020, ale również w 2021, Jubileuszu 50-lecia Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Chodzieży,  temat projektu nie mógł być związany z niczym innym, jak tylko z tym wydarzeniem, zwłaszcza, że w Stowarzyszeniu „Dolina Noteci” zrzeszeni są prawdziwi fani Jazzu, którzy corocznie uczestniczą w koncertach planowanych przez organizatorów. Warto dodać, iż Chodzież od wielu lat jest kolebką jazzu i wielu mieszkańców naszego (i nie tylko) regionu są sympatykami tego rodzaju muzyki. Jest to również ukłon  dla znanej na całym świecie  kadry CHo-Jazz oraz dla uczestników corocznych warsztatów - informuje koordynatorka projektu.

Cho Jazz zaczynają się w najbliższy poniedziałek.

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%