Zamknij
REKLAMA

XVIII Powiatowy Turniej Wiedzy Prewencyjnej za nami

21:14, 11.06.2018 | K.D
REKLAMA
Skomentuj

W piątek 8 czerwca w Budzyniu odbył się XVIIII Powiatowy Turniej Wiedzy Prewencyjnej. Zwyciężyli uczniowie z podstawówki w Budzyniu. Organizatorzy zadbali, by na imprezie nikt się nie nudził.

Od wielu lat Komenda Powiatowa Policji w Chodzieży we współpracy z poszczególnymi samorządami organizuje swoją sztandarową imprezę, jaką jest Powiatowy Turniej Wiedzy Prewencyjnej. W piątek na terenie należącym do Szkoły Podstawowej w Budzyniu taka impreza odbyła się już osiemnasty raz. Współorganizatorem i gospodarzem imprezy był Urząd Gminy w Budzyniu.

 

Ta impreza ma za zadanie rozpowszechnianie szeroko rozumianej wiedzy prewencyjnej, a więc takich zachowań, które będą zapobiegały powstawaniu sytuacji niebezpiecznych. Młodzież poprzez zabawę uczy się podstawowych zasad bezpieczeństwa, poszerza swoją wiedzę o Policji, a dzięki formule turnieju także ma okazję rozwijać kulturę fizyczną.

 

Chodzieską Policję reprezentował Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży mł.insp. Sławomir Sobański, który oficjalnie otworzył Turniej. Na imprezę przybyło także wielu gości, przedstawicieli instytucji współpracujących z KPP w Chodzieży oraz samorządowców. Jednak najważniejszymi osobami na Turnieju byli jak zawsze zawodnicy - czteroosobowe drużyny z 17 szkół podstawowych z naszego powiatu.

 

Reprezentanci szkół najpierw pisali test z wiedzy prewencyjnej, a w dalszej kolejności strzelali z wiatrówki, rzucali piłką do kosza, strzelali na bramkę i jeździli po specjalnym torze przeszkód na rowerze. Zwyciężyli oczywiście najlepsi, i tak pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Budzyniu, drugie szkoła w Margoninie, trzecie miejsce przypadło podstawówce z Oleśnicy.

 

Charakterystyczną cechą tej imprezy jest to, że każde miejsce jest nagradzane w kategorii szkoła i indywidualnie. Dzięki hojności wielu podmiotów, organizatorzy mogli przygotować dla uczestników turnieju bardzo atrakcyjne nagrody.

 

Policjanci i samorządowcy, chcąc uatrakcyjnić ten swego rodzaju festyn zaprosili do udziału w tym przedsięwzięciu służby ratownicze – straż, WOPR. Swoje stoisko wystawił miedzy innymi: Falck Medycyna w Chodzieży, PSSE w Chodzieży, Nadleśnictwo Podanin, Bank Spółdzielczy o/Budzyń, Zespół Prywatnych Szkół Ponadgimnazjalnych w Chodzieży, kształcący młodzież klas policyjnych.

 

Podczas imprezy ścigano, strzelano i zatrzymywano bandytów oraz gaszono podpalony przez nich pojazd. Sporym zainteresowaniem cieszyły się pokazy militarne Pana Marka Promińskiego, paintball przygotowany przez Pana Tomasza Krupierko, wystawa zorganizowana przez Aeroklub Ziemi Pilskiej oraz Towarzystwo Lotnicze w Chodzieży. W trakcie festynu przeprowadzono także dla dzieci konkurs wiedzy o bezpieczeństwie nad wodą.

 

Nad całością przedsięwzięcia czuwała pomysłodawczyni Turnieju nadkom. Elżbieta Żulewska.

Prawdą jest, że powstanie takiego przedsięwzięcia byłoby niemożliwe bez pomocy osób i instytucji, którym już w tym miejscu serdecznie dziękujemy.

 

 

mł.asp. K. Smardz-Dymek

 

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© superchodziez.pl | Prawa zastrzeżone