Zamknij
REKLAMA

Dzielnicowi z wizytą w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Budzyniu

18:36, 08.03.2019 | K.D
Skomentuj
REKLAMA

W czwartek 28 lutego policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Budzyniu spotkali się z osobami starszymi, by porozmawiać o ich bezpieczeństwie w ramach Wielkopolskiego Programu Profilaktycznego „Bezpieczne życie seniorów”. To także czas dzielenia się swoim bagażem doświadczeń, który każdy posiada.

Od kilkunastu lat obserwujemy zmiany w strukturze demograficznej – rośnie udział osób starszych w populacji, co w uproszczeniu oznacza starzenie się społeczeństwa. Rosnąca populacja seniorów powoduje, iż musimy podejmować kroki w kierunki ułatwienia im funkcjonowania w społeczeństwie. Jak obserwujemy na przestrzeni ostatnich lat, wzrasta ich aktywność na niwie społecznej. Aktywizacja tego środowiska jest jak najbardziej słuszna, zatem rolą Policji, ale także innych instytucji jest prowadzenie polityki senioralnej, opartej na informacji i edukacji w zakresie unikania wszelkich zagrożeń.

mł.asp. Mariusz Świętek oraz st.sierż. Ewelina Chomko na spotkanie z seniorami przygotowali prezentację dotyczącą bezpiecznego życia seniorów. Podczas wizyty omówili rodzaje i sposoby oszustw, w których pokrzywdzonymi są osoby starsze, problematykę związaną z przemocą w rodzinie, uzależnieniem od alkoholu. W trosce o bezpieczeństwo poruszania się osób starszych w ruchu drogowym mundurowi przypomnieli i omówili zasady bezpiecznego poruszania się pieszo, także po zmroku poza obszarem zabudowanym. Zwrócili uwagę na bezpieczeństwo seniorów – rowerzystów. Z uwagi na fakt, iż wspomniany program traktuje tematykę bezpieczeństwa osób starszych w sposób kompleksowy, dzielnicowi poruszyli także kwestie związane z bezpieczeństwem finansowym oraz bezpieczeństwem w handlu.

Ponadto policjanci omówili zadania dzielnicowych w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”, aplikację Moja Komenda oraz wyjaśnili, czym jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i jak z niej korzystać.

Zainteresowani na zakończenie dwugodzinnego spotkania otrzymali Koperty Życia, Pudełka Życia, oraz broszury i ulotki dotyczące bezpieczeństwa osób w „jesieni życia”.

Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom uda się przeciwdziałać zagrożeniom życia codziennego seniorów.

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%