Zamknij
REKLAMA

I Zlot Morsów Powiatu Chodzieskiego już niebawem

13:08, 27.02.2021 | K.D
Skomentuj
REKLAMA

Polskę ogarnęła moda na morsowanie. Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z tej formy aktywności i spędzania czasu w ekstremalnych warunkach. Samorząd powiatu postanowił wyjść naprzeciw trendom i zorganizować I Zlot Morsów Powiatu Chodzieskiego.

7 marca o godz. 11.00 na plaży nad jeziorem Siekiera w Szamocinie zbiorą się miłośnicy mroźnych kąpieli z całej okolicy. Około 250 osób – bo na taką ilość przewidziana jest impreza – zanurzy się w lodowatej wodzie dla zdrowia, towarzystwa i być może stworzenia nowej tradycji.

Na plaży uczestników przywitają organizatorzy, nastąpi wyłonienie najstarszego i najmłodszego morsa, a po krótkiej rozgrzewce śmiałkowie zanurzą się w lodowatej wodzie. Po wszystkim czekał na nich będzie poczęstunek i sportowe rywalizacje.

Głównymi organizatorami wydarzenia są Powiat Chodzieski oraz Szamociński Ośrodek Kultury. Uczestnikami zlotu będą członkowie czterech nieformalnych grup morsów, działających na naszym terenie. Celem imprezy jest popularyzacja morsowania jako zdrowego stylu życia i integracja środowiska morsów.

Zloty morsów zyskują na popularności i wiemy, że nasi mieszkańcy chętnie w nich uczestniczą – to słowa pomysłodawcy wydarzenia, wicestarosty Mariusza Witczuka. – Postanowiliśmy więc zorganizować takie wydarzenie u siebie, a odzew pokazał nam, z jaką skalą zjawiska mamy do czynienia. Ponad dwieście osób zgłosiło się w ciągu zaledwie kilku dni.

Zlot zostanie zorganizowany przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, zabezpieczeniu opieki medycznej, pomocy nurków oraz spełnieniu wymagań sanitarnych. Chcemy, aby uczestnicy bawili się dobrze, ale bezpiecznie. Zlot może stać się nową pozycją w kalendarzu lokalnych wydarzeń.

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%