Zamknij
REKLAMA

8 milionów dla Miasteczka Krajeńskiego i Szamocina

10:21, 17.04.2019 | K.D
Skomentuj
REKLAMA

178 instalacji w Miasteczku Krajeńskim i 181 w Szamocinie. Gmina Miasteczko Krajeńskie jest beneficjentem projektu, który zostanie dofinansowany dzięki uchwale zarządu województwa wielkopolskiego. Wartość inwestycji to niespełna 8 000 000 złotych.

 

W poniedziałkowe popołudnie o dofinansowaniu projektu poinformował radnych gminy Miasteczko Krajeńskie Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa, który przyjechał na szóstą w tej kadencji sesję, odbywającą się w zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Brzostowie.

- Serdecznie gratuluję samorządowi gminy Miasteczko Krajeńskie, Pani wójt Małgorzacie Włodarczyk, a przede wszystkim mieszkańcom, którzy najbardziej zyskają na tej inwestycji. Pozwoli ona na produkcję energii z odnawialnych źródeł, rzecz jasna na potrzeby mieszkańców – mówi Jacek Bogusławski.

Mikroinstalacje fotowoltaiczne zostaną zamontowane na dachach budynków i na gruntach znajdujących się na terenach gmin objętych projektem, czyli Miasteczko Krajeńskie i Szamocin. Projekt, którego beneficjentem jest Miasteczko Krajeńskie, jest wart niespełna osiem milionów złotych, natomiast dofinansowanie wynosi 85%. Oznacza to, że na realizację inwestycji samorząd województwa przekaże beneficjentowi prawie 6,2 miliona złotych.

 

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%