Zamknij

Dzień Dziecka w SP 3 w Chodzieży

15:40, 03.06.2020 | K.D
Skomentuj
REKLAMA

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 w Chodzieży świętowała Dzień Dziecka na sportowo. Formuła obchodów dostosowana została do okoliczności w jakich, z powodu pandemii, funkcjonują szkoły. Sportowy Dzień Dziecka odbył się więc „wirtualnie”.1 czerwca, od samego rana czekała więc na uczniów niespodzianka – zamiast lekcji publikowanych każdego dnia przez nauczycieli na platformie e-dziennika - pojawił się jedynie scenariusz „Wirtualnego Dnia Dziecka”, poprzedzony przesłaną do każdego ucznia przez Panią Dyrektor, Hannę Lohr wiadomością.


Scenariusz przygotowany przez nauczycieli wychowania fizycznego zawierał odnośniki do strony szkoły, gdzie kolejno można było odkrywać przygotowane dla uczniów niespodzianki. Pierwszą z nich były życzenia, które złożyli (w formie filmu) dyrekcja oraz wszyscy pracujący w szkole nauczyciele (w sumie 53 osoby). Słowa wsparcia dla dzieci przekazała także w postaci filmu Rada Rodziców. Wśród niespodzianek dla uczniów zostało zakupionych także 40 zestawów sportowego stroju. Ten prezent został zaprezentowany uczniom w Dzień Sportu w formie zdjęć i czeka w szkole. Mamy nadzieję, że już niebawem nasi sportowi reprezentanci z dumą i sukcesami osobiście zaprezentują nowe barwy SP3 na niejednym meczu i zawodach, czego uczniom bardzo życzymy.
Niecodziennym prezentem były także bajki oraz szkolne lektury wybrane specjalnie na tą okazje – czytane przez jedną z mam. Można je odtwarzać w formie „słuchowisk”.
W przygotowanym scenariuszu znalazły się różne propozycje sportowych wyzwań. Propozycje były indywidualne oraz rodzinne, na pogodę i niepogodę, a nawet takie, które mogli wykonać uczniowie chorzy, czy przebywający na czasowym zwolnieniu z ćwiczeń.
Relacje z podjętych wyzwań przesłanych w formie zdjęć i krótkich filmów były imponujące! Widać, że niektórzy zorganizowali sobie prawdziwie sportowy Dzień Dziecka, podejmując wszystkie wyzwania – część z nich prezentujemy, dziękując rodzicom za foto-relacje.
Bardzo cieszy, że mogliśmy zobaczyć tak aktywnych i uśmiechniętych naszych uczniów, a zwłaszcza ich dobrą formę fizycznej sprawności.
Dziękujemy także wszystkim, którzy przystąpili do wyzwania, jakim był quiz. Sprawdzał on nie tylko wiadomości sportowe uczniów - związane ze szkołą, ale przy okazji był źródłem informacji i opinią – pomocną do zweryfikowania potrzeb uczniów związanych z zajęciami wychowania fizycznego i formy zajęć SKS. Wśród uczniów, którzy elektronicznie wysłali quiz – zostaną wylosowane upominki.

Gratulujemy dobrej formy i wszystkich prób podjęcia wyzwań!

Małgorzta Jeśko-Doręgowska

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%