Zamknij

Miasto nie jest nam obojętne

10:22, 30.05.2021 | K.D
Skomentuj
REKLAMA

W ubiegłym roku z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miejskiej w Chodzieży ogłoszony został konkurs na projekt „Muralu śródmiejskiego”. Propozycje miały dotyczyć miejsca przy parkingu znajdującego się pomiędzy ulicami Prymasa Stefana Wyszyńskiego, ks. dr Tomasza Malepszego i Kościelnej, które od dłuższego czasu szpeciło centralny punkt miasta wypisanymi „bazgrołami”.

Był to główny powód, aby podczas z jednej z ubiegłorocznych sesji jednogłośnie młodzi członkowie rady podjęli decyzje o „zagospodarowaniu” tego miejsca właśnie muralem, który jednocześnie miał być promocją miasta nawiązującą więc do jego tradycji, historii czy krajobrazu. Patronat nad konkursem na projekt muralu objął Burmistrz miasta – Jacek Gursz. Sam konkurs miał zachęcić mieszkańców, tak jak samych młodych członków rady do podzielenia się pomysłami na zadbanie o wizerunek Chodzieży. I tak się stało… Na konkurs wpłynęło osiem propozycji – były bardzo różne, ale jednocześnie łączyła je podobna wizja - zamieszczenie w projekcie najbardziej znanych mieszkańcom miejsc lub symboli Chodzieży.

Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania. Dodatkowo sytuacja związana z pandemią ograniczyła możliwość spotykania się członków Komisji konkursowej w celu oceny prac. Ale udało się i 27 maja konkurs został podsumowany.

Przybyłych uczestników konkursu powitała koordynator Młodzieżowej Rady Miejskiej w Chodzieży – Małgorzata Jeśko- Doręgowska wraz z wiceburmistrzem Chodzieży – Piotrem Witkowskim oraz członkami Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Wszystkim podziękowano za pomysły i zaangażowanie w życie miasta oraz troskę o jego wizerunek. Wręczono upominki i nagrody ufundowane przez burmistrza Jacka Gursza oraz wskazano autorów dwóch finałowych projektów , którymi są Pani Monika Gierczak oraz Pan Paweł Ksycki, którym szczególnie dziękujemy za wkład pracy. Komisja konkursowa pierwsze miejsce przyznała pracy Pana Pawła Ksyckiego, któremu przekazano dyplom i gratulacje.

Wśród pozostałych uczestników znaleźli się: Zuzanna Koźlarek, Laura Wieczorek, Olga Wieczorek, Natalia Kałużna, Piotr Wiśniewski, Amelia Oliejniczak.

Mamy nadzieję, że nasz konkurs oraz zwycięski projekt stanie się inspiracją do powstania muralu, a wszyscy uczestnicy konkursu będą mogli i swoim pędzlem zaznaczyć na nim swój wkład, czego życzymy…

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%