Zamknij
REKLAMA

Pożar sadzy w kominie

13:32, 18.05.2021 | K.D
Skomentuj fot. OSP Margonin
REKLAMA

17 maja 2021 roku około godziny dwudziestej pierwszej Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację o pożarze sadzy w kominie w budynku jednorodzinnym w miejscowości Margonin.  

Zadysponowano zastępy z OSP KSRG Margonin oraz Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP z Chodzieży. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że u wylotu przewodu kominowego widoczny jest ogień – mieszkańcy znajdują się na zewnątrz budynku bez obrażeń.  Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań oraz ugaszeniu pożaru sadzy w górnej części w przewodu kominowego. Na całej długości komina stwierdzono widoczne pęknięcie, o którym poinformowano właściciela oraz Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Chodzieży.     W działaniach trwających dwie godziny brały udział 4 zastępy straży pożarnej (13 strażaków).  


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży ostrzega i przypomina, że co roku w Polsce wybucha ponad 150 tysięcy pożarów, w których ginie ponad 500 osób, a blisko 4 tysiące doznaje uszczerbku na zdrowiu (zatrucia, oparzenia, inne urazy). Największe zagrożenie podczas pożaru stwarza dym i toksyczne produkty spalania, co jest przyczyną około 80% zgonów. Najwięcej z wszystkich przypadków śmiertelnych ma miejsce w obiektach mieszkalnych, czyli w miejscach, gdzie z reguły czujemy się najbezpieczniej. Najwięcej ofiar pożarów ginie przed przybyciem straży pożarnej w związku z jej późnym powiadamianiem. Najbardziej tragiczne pożary występują w porach nocnych.  
 

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%