Zamknij
REKLAMA

Policjanci na Festynie Świątecznym w Budzyniu

13:43, 21.12.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci zostali zaproszeni na festyn świąteczny w Budzyniu. Dla mundurowych to świetna okazja do przekazania ważnych informacji o szeroko pojętym bezpieczeństwie, zwłaszcza w czasie przedświątecznych zakupów.

W niedzielę policjanci z Margonina i Chodzieży na zaproszenie organizatorów uczestniczyli w festynie zorganizowanym w centrum Budzynia. Podczas spotkań z dziećmi policjanci mówili o ich bezpieczeństwie zarówno w domu, jak i miejscu publicznym, ale nie tylko.

Na najmłodszych czekał sierżant Pyrek – maskotka wielkopolskiej Policji, który bawił, uczył i częstował słodyczami. Dzieci zachęcane były do odwiedzenia platformy Pyrkowej Krainy, na której znajduje się szereg materiałów o charakterze edukacyjnym. Na rodziców i seniorów czekały na stoisku profilaktycznym Policji różnego rodzaju broszury, ulotki profilaktyczne. Podczas festynu prezentowano także walizkę narkotykową, która oprócz imitacji środków zabronionych, jest wyposażona w różnego rodzaju przedmioty wykorzystywane przez młodzież do zażywania takich substancji. To obrazuje rodzicom, ale także dziadkom, na co w zwrócić uwagę, jeśli mamy podejrzenia, że dziecko sięga po jakieś zabronione specyfiki.

Zima jest trudną porą roku jeśli chodzi o bezpieczeństwo na drodze, stąd też w trosce o mieszkańców Budzynia, ale nie tylko, funkcjonariusze przypominali o elementarnych zasadach bezpieczeństwa i wręczali kamizelki i elementy odblaskowe.

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia są czasem, kiedy dużo mówimy o bezpieczeństwie podczas robienia zakupów w sklepach, ale także w sieci. Policjanci wyjaśniali, na co powinniśmy zwracać uwagę, by nie stać się ofiarą oszustów czy złodziei.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%