Dzięki uprzejmości Pani Jolanty Miłosek, przedszkolaki mogły zobaczyć szkołę od środka. Zapoznały się z salą lekcyjną z obowiązującymi podręcznikami i przyborami. Siedząc w ławkach z pierwszakami i rozwiązując zadania, mogli poczuć się jak prawdziwi uczniowie.
Na koniec przedszkolaki zostały oprowadzone po szkole. Zobaczyły gdzie znajdują się biura, pracownie komputerowe i językowe, sala gimnastyczna oraz świetlica.