Zamknij
REKLAMA

Słodka panda zaprasza do inwestycji? Oszuści przechodzą samych siebie

16:30, 01.12.2021 | M.O.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Cyberprzestępcy przygotowali fałszywą aplikację mobilną, która próbuje wyłudzać dane. Do jej zainstalowania zachęcają reklamy w mediach społecznościowych.

To kolejna odsłona oszustwa na inwestycję.

Fałszywe ogłoszenia zachęcają do inwestowania w akcji i projekty inwestycyjne spółek skarbu państwa. Promowane są one w mediach społecznościowych przy pomocy słodkich zwierzaków. 

 

Do inwestycji w PKN Orlen zapraszała m.in. panda ze zdjęcia głównego fałszywego ogłoszenia. Zapewniano m.in. szybki zysk i potrojenie inwestycji. 

Po kliknięciu w ogłoszenie użytkownik był przenoszony... do sklepu Google Play. Tam miał pobrać złośliwą aplikację, która łudząco przypominała oficjalną aplikację naftowego giganta.

Różnica była w nazwie. Fałszywa aplikacja nosiła nazwę ORLEN Polski Koncern Naftowy, oficjalna aplikacja zaś Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A.

Od całej akcji odcina się państwowa spółka PKN Orlen. Koncern przestrzega klientów przed tego typu inwestycjami. 

- Wyraźnie podkreślamy, że inwestowanie w akcje PKN Orlen przez inwestorów indywidualnych może odbywać się wyłącznie poprzez licencjonowane domy maklerskie oraz banki prowadzące działalności maklerską, których pełną listę można znaleźć na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego - informuje spółka ORLEN w komunikacie.

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%