Po dokonaniu próbnej ewakuacji, której wynik był bardzo dobry, dzieci z 4 klas wraz z wychowawcami udali się do świetlicy, gdzie miała miejsce akcja edukacyjno-informacyjna pt. „Kręci mnie bezpieczeństwo”, nad którą patronat objął Pan Mariusz Błaszczak – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz akcja „Czad i ogień – obudź czujność”. Zgromadzony personel i dzieci wysłuchały informacji na temat zagrożeń czekających w budynkach szkoły oraz poza nią. Przybliżono tematykę zbliżającego się okresu grzewczego i zagrożeniu jakie za sobą niesie tlenek węgla. Przedstawiono skutki zatrucia, schemat pomocy osobom zatrutym oraz profilaktykę, jaka może zapobiec wystąpieniu zagrożenia. Na koniec omówiono wyniki ewakuacji i udzielono kilku porad.
Po zakończeniu pogadanki z dziećmi udano się z dyrektorem przedszkola na obchód po obiekcie w celu jego rozpoznania pod kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych, w tym urządzeń odcinających prąd i gaz, możliwości prowadzenia ewakuacji osób z budynku oraz działań ratowniczo-gaśniczych. Łącznie w ćwiczeniach i pogadance uczestniczyło 143 osób (376 dzieci oraz 27 osób z personelu szkoły).