Następnym etapem było spotkanie z grupą przygotowującą w parafii od 4 lat Misterium Męki Pańskiej. Ks. Arcybiskup otrzymał w prezencie filmy z trzech ostatnich Przedstawień oraz zaproszenie na czwarte. Zdajemy sobie sprawę z tego, że będzie bardzo trudno ks. Prymasowi osobiście się pojawić, ale jak to zostało określone – tak dostojny Gość jeszcze na nasze Misterium nie został nigdy zaproszony. Jest to jeszcze większa mobilizacja dla samych twórców.
W drodze na spotkanie z młodzieżą na ks. Prymasa czekały również dzieci z naszej Scholi Dziecięcej, które zaśpiewały piosenkę i powitały wyjątkowego Gościa. Spotkanie było bardzo spontaniczne i miłe.