Z wielkopolski łącznie wyjechało 129 strażaków (65 w pierwszej turze oraz 64 w drugiej) oraz 21 pojazdów z Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, Szkoły Aspirantów PSP 19 komend miejskich i powiatowych PSP woj. wielkopolskiego (Kalisza, Konina, Leszna, Poznania, Złotowa, Czarnkowa, Gniezna, Jarocina, Koła, Kościana, Krotoszyna, Międzychodu, Ostrzeszowa, Piły, Pleszewa, Rawicza, Turku, Wolsztyna i Chodzieży).
Z Chodzieży łącznie wyjechało 10 strażaków (5 w pierwszej turze oraz 5 w drugiej turze) oraz jeden ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy. Przybyłych strażaków przywitali: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży mł. bryg. Adam Grunwald, Dowódca JRG PSP st. kpt. Maciej Zwierzykowski wraz z z-cą kpt. Maciejem Nowakiem, zmiana służbowa JRG oraz rodziny strażaków.