Strażacy z OSP Wyszyny mają nowy wóz

Do remizy OSP Wyszyny trafił właśnie nowy wóz bojowy. Przypomnijmy, że na wiosnę tego roku druhowie z Wyszyn zbierali złom, by uzbierać potrzebną kwotę jako wkład własny. Dziś po godz. 17.00 nowy wóz pojawił się przed remizą.

Wóz kosztował ponad milion złotych. Pół miliona złotych było z gminy, drugie pół miliona z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

- Własnymi siłami podczas zbioru złomu i wpłat hojnych osób pozyskaliśmy resztę pieniędzy - mówią strażacy z OSP w Wyszynach.

Nowy wóz to Scania P450.

Tak wyglądał stary wóz bojowy strażaków z Wyszyn:

Wybrane dla Ciebie