Wóz kosztował ponad milion złotych. Pół miliona złotych było z gminy, drugie pół miliona z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
- Własnymi siłami podczas zbioru złomu i wpłat hojnych osób pozyskaliśmy resztę pieniędzy - mówią strażacy z OSP w Wyszynach.
Nowy wóz to Scania P450.
Tak wyglądał stary wóz bojowy strażaków z Wyszyn: